Kapitalinių laikančių sienų griovimas

Kapitalinių laikančių sienų griovimas

Kapitalinių laikančių sienų griovimas yra sudėtingas procesas, kuris reikalauja atidžios planavimo ir saugumo priemonių. Prieš pradedant griovimo darbus, būtina atlikti išsamią statinio būklės analizę ir užtikrinti, kad visi griovimo darbai būtų atliekami laikantis statybos ir saugumo taisyklių. Štai keletas pagrindinių žingsnių, kuriuos reikėtų atlikti ruošiantis kapitalinių sienų griovimui:

 1. Planavimas ir leidimų gavimas: Pirmasis žingsnis yra griovimo plano parengimas ir visų reikiamų leidimų gavimas iš atitinkamų institucijų. Planavimo etape nustatomi griovimo darbų mastas, metodai ir eiliškumas.
 2. Aplinkos ir statinio būklės tyrimas: Būtina atlikti išsamų aplinkos ir paties statinio būklės tyrimą, įvertinant galimą poveikį aplinkai ir šalia esantiems pastatams. Tai apima asbesto, švino ir kitų pavojingų medžiagų buvimo patikrinimą.
 3. Saugos priemonių įgyvendinimas: Prieš pradedant griovimo darbus, reikia įgyvendinti reikiamas saugos priemones, įskaitant darbo vietos apsaugą, darbuotojų apsaugos priemones ir aplinkinių pastatų apsaugą.
 4. Griovimo metodų parinkimas: Griovimo metodai gali skirtis priklausomai nuo statinio tipo, vietos ir kitų veiksnių. Populiariausi metodai yra mechaninis griovimas naudojant ekskavatorius ir kitą sunkiąją techniką, taip pat rankinis griovimas mažesniems ar sudėtingesniems projektams.
 5. Atliekų tvarkymas: Po griovimo būtina tinkamai tvarkyti susidariusias statybines atliekas, įskaitant jų rūšiavimą, perdirbimą ir saugų šalinimą pagal galiojančius įstatymus ir taisykles.
 6. Baigiamieji darbai: Griovimo darbų pabaigoje reikia atlikti valymo ir tvarkymo darbus, užtikrinant, kad griovimo vieta būtų palikta švari ir saugi.

Kapitalinių sienų griovimas yra atsakingas uždavinys, kuriam reikia profesionalių žinių ir patirties. Todėl svarbu kreiptis į patyrusius specialistus, kurie galėtų užtikrinti darbų saugumą ir efektyvumą.

Jei jūsų prioritetai kapitalinių laikančių sienų griovimas daugiabutyje, apsišarvuokite kantrybe. Tai – sudėtingas ir atsakingas procesas, kuriam reikalingas kruopštus planavimas ir įvairių institucijų sutikimai. Čia pateikiame pagrindinius žingsnius ir rekomendacijas, kaip tinkamai organizuoti ir įgyvendinti tokio tipo darbus

Kapitalinių laikančių sienų griovimas. Rekomendacijos

Kapitalinių laikančių sienų griovimas
 1. Projektinio pasiūlymo parengimas: Pirmasis žingsnis yra detaliojo plano, kaip bus pakeista patalpų struktūra po kapitalinių sienų griovimo, rengimas. Tai apima naujų patalpų išplanavimą ir funkcionalumo užtikrinimą.
 2. Kaimynų balsavimas: Kadangi kapitalinių sienų griovimas gali turėti įtakos viso namo konstrukcinei vientisumui ir gyventojų saugumui, būtina gauti daugiau nei pusės namo gyventojų pritarimą. Tam reikės parengti balsavimo biuletenius ir informuoti namo administraciją apie planuojamus darbus. Administracija suorganizuos balsavimą.
 3. Balsavimo protokolo užpildymas: Remiantis kaimynų balsavimo rezultatais, namo administracija užpildys balsavimo protokolą, kuris bus svarbus įrodymas leidimų gavimo procese.
 4. Techninio darbo projekto rengimas: Gautas kaimynų pritarimas leis parengti išsamų techninį projektą, apimantį visus griovimo ir konstrukcijų stiprinimo darbus.
 5. Informavimas savivaldybės: Prieš pradedant darbus, būtina informuoti vietos savivaldybę apie planuojamus remonto ir griovimo darbus, kad būtų užtikrintas visų reikiamų normų ir reglamentų laikymasis.
 6. Informavimas gyventojų: Gyventojai turėtų būti informuoti apie būsimus darbus iš anksto, kad galėtų pasiruošti galimiems nepatogumams. Tam turėtų būti paruošti ir laiptinėse pakabinti skelbimai su visa reikalinga informacija.
 7. Griovimo ir stiprinimo darbai: Atsakingai ir profesionaliai atlikti griovimo bei konstrukcijų stiprinimo darbai užtikrins, kad pastatas išliktų stabilus ir saugus gyventojams. Būtina naudoti tinkamas technologijas ir medžiagas.
 8. Statybinio laužo šalinimas: Po griovimo darbų, būtina pasirūpinti, kad visi statybiniai atliekai būtų tinkamai išvežti ir perdirbti, kad nekiltų papildomas pavojaus aplinkai ar gyventojų sveikatai.

Atkreipiame dėmesį, kad dirbant su senos statybos, ypač sovietmečio, daugiabučiais, reikia būti ypač atidiems dėl jų specifinės konstrukcijos. Gelžbetonio plokštės ir jų laikančioji armatūra yra labai svarbios viso pastato stabilumui. Bet koks netinkamas elgesys su šiomis konstrukcijomis gali sukelti rimtų padarinių. Todėl labai svarbu pasitelkti patyrusius specialistus ir inžinierius, kurie atsakingai ir profesionaliai įvertintų visus rizikos veiksnius ir užtikrintų darbų saugumą.

Scroll to Top